Co si vzít na focení?

Níže najdete pár tipů, co ze zkušenosti doporučuji si s sebou vzít na focení. 

Miminka, novorozenci

Focení novorozeňátek je časově náročnější, trvá cca 2 - 3 hod. Pro nafocení spících fotek je lepší, když je miminko tak hodinku před focením vzhůru, kojení můžete naplánovat až do atelieru, aby nám miminko usnulo.

S sebou pro miminko: plínky, dudlík, dvě přebalovací podložky, kapičky pokud miminko trápí bříško. Olejíček pokud se loupe.

K zapůjčení jsou v atelieru čepičky, čelenky, a jiné doplňky 

Rodiče

Vezměte oblečení klidně více, jak tmavé tak světlé, nemusí být jen klasické černé a bílé. Hodí se i barevné oblečení, ale bez výrazných nápisů, džíny, trička, košile, šaty.
Zkuste si pohrát a sladit se například různými doplňky jako jsou šátky, náušnice atd. Oblečení nemusí být pro celou rodinu v jedné barvě. Pro exteriérové focení se hodí pastelové barvy - růžová, modrá, béžová, hnědá.
(! NE: křiklavé, svítivé barvy !)

Oblečení pro celou rodinu opravdu nepodceňujte, protože na něm také hodně při focení záleží.

Batolata, děti starší: 

Můžete vzít více oblečení, hodí se džíny, různé vestičky, barevné overálky, semišové mikinky s kapucou, lácláčky, košile, šatičky, čepice, klobouky, kšiltovky, vše co vás napadne. Pokud vaše dítě hraje fotbal nebo máte doma baletku, přibalte také dres či baletní sukýnku. Jinak i pro batolata a starší dětičky jsou v atelieru také různé oblečky a doplňky (kravaty, klobouky, čelenky, krajkové overálky, atd.)
Určitě nezapomeňte vzít oblíbené plyšáky a hračky.

Těhotenské focení

Ideální je focení v 30 - 34 tt

Na focení se hodí džíny, košile, tuniky, šaty, krajkové spodní prádlo, pyžamové košilky, bolerka, zajímavá trička, vestičky, různé čepky, klobouky, šperky, šátky...

Pokud chcete mít originální fotografie nezapomeňte se mi zmínit o tom, že například jezdíte s partnerem na motorce, či hrajete v kapele nebo sportujete... prostě cokoliv, čím by mohly být fotografie pestřejší.

Na těhotenské focení je ideální sebou mít několik modelů na převlečení.

Den před focením je dobré nenosit žádné věci které stahují, např. podprsenky, díky kterým vznikají otlaky na kůži.